لخت خوابیدن شما را سلامت تر و ثروتمندتر می کند
لخت خوابیدن شما را سلامت تر و ثروتمندتر می کند
128 مشاهده
0 نظر
1394/11/20

لخت خوابیدن شما را سلامت تر و ثروتمندتر می کند

خوابیدن بدون لباس چه فوایدی دارد


NF/222

لخت خوابیدن شما را سلامت تر و ثروتمندتر می کند
دکترترِیویس برَدبِری
چی می شد اگر فقط ده ثانیه در روز به شما می گفتم که شما میتوانید بهتر بخوابید، بیشتر درآمد داشته باشید، استرس را کاهش دهید و وزن خود را کم کنید؟ لخت خوابیدن می تواند تمام این کار ها و بیشتر از آن هم انجام دهد.فقط باید لباس های خود را درآورید.خیلی راه های مختلفی برای رسیدن به این اهداف وجود دارد ولی هیچکدام آنها به این راحتی نیست- وباید گفت که خیلی از روش های دیگر اثرگذار هم نیستند- که قبل از خواب لباس های خود را درآورید.
درست است که فقط 8% آدم ها لخت می خوابند، ولی هر کسی می تواند فواید لخت خوابیدن را کشف کند. این ممکن است دور از ذهن به نظر آید ولی قبل از اینکه پیژامه خود را تن کنید، حرف های من را گوش دهید.
شما لخت بهتر می خوابید
ما همیشه می دانستیم که خواب با کیفیت برای مغز شما مفید است ولی تحقیقات دانشگاه راچِستِر چند وقت پیش نشان داد که این موضوع چگونه به وقوع می پیوندد. تحقیقات نشان داد که زمانی که می خوابید، مغز شما پروتئین مسموم را از نورون ها خارج می کند. پروتئین های مسموم در زمان بیداری به دلیل فعالیت نورونی ساخته می شوند. نتیجه این است که مغز شما زمانی قادر خواهد بود این پروتئین های مسموم را دفع کند که به
اندازه کافی خواب با کیفیت داشته باشید. اگر خواب با کیفیت و عمیق نداشته باشید، پروتئین های مسموم در مغز شما می مانند و موجب تخریب و جلوگیری از توان فکری می گردند.این مشکل توان پردازش اطلاعات و حل مشکلات را درشما کاهش می دهد، خلاقیت شما را از بین می برد و عکس العمل هوش عاطفی-هیجانی شما را تحریک می کند.
محققین دانشگاه آمستردام دریافتند که کاهش دمای پوست شما ، عمیق بودن خواب شما را افزایش می دهد و دفعات بیداری شما را در طول شب، کاهش می دهد.
لخت خوابیدن استرس را کاهش می دهد
همه ما می دانیم که استرس طولانی چیز خوبی نیست. این مشکل توانایی دفاعی بدن شما را کاهش می دهد و احتمال سکته قلبی را بالا می بردو همچنین باعث افزایش افسردگی و چاقی و کاهش توان فراگیری می گردد. استرس سطح کورتیزول شما را به شدت افزایش می دهد. استراحت کردن به شما کمک می کند به سطح کورتیزول نورمال بازگردید و سطح استرس شما هم پایین می آید بدون آن که در مشکلات بیرونی شما تغییری به وجود آمده باشد. همانطوری که در پاراگراف فوق توضیح داده شد، لخت خوابیدن به شما کمک می کند خواب شب بهتری داشته باشید. 
لخت خوابیدن سلامت تر است
لخت خوابیدن فواید زیادی برای سلامتی دارد، که شامل کاهش وزن نیز می شود.یک تحقیقات انستیتوی ملی سلامتیِ ایالات متحده نشان می دهد که بدن را در زمان خواب خنک نگه داشتن، متابولیزم بدن را سرعت می بخشد برای اینکه بدن شما برای گرم کردن خود از چربی های قهوه ای بیشتر استفاده خواهد کرد. چربی قهوه ای از طریق سوزاندن کالوری گرمایش ایجاد می کند(300 برابر هر ارگانی در بدن) و این باعث سرعت متابولیزم شما در طول روز می شود و به شما برای کاهش وزن کمک می کند.علاوه بر اثرات متابولیکی، درآوردن لباس ها باعث تسریع در گردش خون می گردد و این نکته برای قلب و عضلات مفید است. خواب با کیفیت همچنین باعث ترشح هورمون رشد و ملاتونین می شود و هر دو موجب اثرات ضد پیری هستند.
لخت خوابیدن موجب اعتماد به نفس می گردد
اعتماد به نفس فقط یک احساس خوب نیست، پایه موفقیت نیز است. اعتماد به نفس شما را به سوی آزمایش ایده های جدید هدایت می کند، از چالش ها کمتر واهمه خواهید داشت و در مقابل مشکلات جنگنده تر خواهید بود. یک تحقیقات دانشگاه مِلبورن نشان می دهد که افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند ، نسبت به افرادی با اعتماد به نفس کمتر،حقوق های بالاتری دریافت می کنندو ارتقاء شغلی بیشتری پیدا می کنند. لخت خوابیدن شما را راحت تر می کند.همانطور که با بدن خود راحت تر خواهید شد، ارزش نهادن نسبت به خودتان و اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت.

شرکت پرستو بهاران شرق، تهران
منابع انسانی : شناسایی، ارزیابی و معرفی مدیران کادر میانی و ارشد، تکنیک های مختلف و تخصصی مصاحبه، پیاده سازی پروسه های برون سپاری،معرفی متخصصین خارجی، آموزش حضوری و مجازی، سنجش عملکرد سازمانی ،تحقیقات کاربردی
88457893برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید
نظری در ارتباط با این مقاله یافت نشد