کار های مهم و ساده ای که افراد موفق هر روز انجام می دهند
کار های مهم و ساده ای که افراد موفق هر روز انجام می دهند
81 مشاهده
0 نظر
1395/01/20

کار های مهم و ساده ای که افراد موفق هر روز انجام می دهند

کارهای مهمی که افراد موفق روزانه انجام می دهند


NF/242


کار های مهم و ساده ای که افراد موفق هر روز انجام می دهند
ترجمه :
شرکت پرستو بهاران شرق، تهران
منابع انسانی : شناسایی، ارزیابی و معرفی مدیران کادر میانی و ارشد، تکنیک های مختلف و تخصصی مصاحبه، پیاده سازی پروسه های برون سپاری،معرفی متخصصین خارجی، آموزش حضوری و مجازی، سنجش عملکرد سازمانی ،تحقیقات کاربردی

نویسنده : دکتر ترِیویس برَدبِری، مهم ترین محقق در زمینه هوش هیجانی-عاطفی در جهان
داشتن ارتباطات با افراد بسیار موفق جهان، اطلاعات ارزشمندی را در مورد اینکه آنها واقعا چگونه هستند، به شما می دهد، به چه چیزهایی علاقه دارند و مهم تر از همه چیز، چه چیزهایی از آنها افرادی چنین موفق و کار آمد می سازد.
" هر زمانی که با یک فرد موفق برخورد می کنید، شما فقط موفقیت هایی را در مورد او می بینید که همگان می دانند، ولی زحماتی را که در زندگی خصوصی برای رسیدن به اهداف خود متحمل شده اند، نمی بینید"- وَیب هَو شاه
کِوین کروز یکی از این افراد است. او اخیرا با بیش از دویست نفر از افراد بسیار موفق مصاحبه کرد، که هفت نفر آنها میلیاردر هستند، 13 نفرقهرمانان المپیک و تعدادی دیگر از موفق ترین کار آفرینان. یکی از مهم ترین ماخذ های نتیجه گیری از پاسخ آنها به یک سوال ساده بدست آمد:
"مهمترین راز شما برای افزایش کارآیی چیست؟"
با بررسی پاسخ های آنها، کروز چند روش و توصیه شگفت انگیز مشاهده کرد. چند تا از بهترین یافته های کروز را با شما به اشتراک می گذارم:
آنها بر روی کارآیی در دقیقه تمرکز می کنند و نه در ساعت
بیشتر افراد به کار های خود در یک ساعت و یا نیم ساعت توجه می کنند، افراد بسیار موفق می دانند که هر روز شامل 1440 دقیقه است واینکه هیچ چیز مهمتر از زمان وجود دارد. پول را می شود از دست داد و دوباره بدست آورد ولی زمان مصرف شده هیچگاه بر نمی گردد و قابل بازپس خواهی نیست. قهرمان افسانه ای المپیک، شَنُن میلر به کروز گفت "تا به امروز، من برنامه ای دارم که دقیقه به دقیقه تعریف شده است." اگر بر حرکت های دقیقه به دقیقه خود اشراف داشته باشید، بر زندگی خود اشراف دارید.
آنها فقط بر روی یک چیزتمرکز می کنند
افراد بسیار موفق می دانند که "مهمترین کار آنها"چیست و هر روز صبح یک تا دو ساعت بدون وقفه بر روی آن کار می کنند. چه کارهایی مهم ترین اثر را بر دستیابی به اهداف شما خواهد داشت ؟ دستیابی به چه چیزی موجب پیشرفت شما در کار خواهد شد؟ زمانی که آن را مشخص کردید، هر روز صبح بر روی آن تمرکز نمایید.
آنها از لیست وظایف مورد انجام، استفاده نمی کنند
اگرلیست وظایف مورد انجام برای خود تهیه کرده اید، آن را بدور بیاندازید، به جای این کار، بر روی تقویم خود هر کاری را زمانبندی کنید. تحقیقات نشان می دهد که از لیست وظایف مورد انجام، فقط 41% به سرانجام می رسد. تمام آن کارهایی که انجام نشده است، موجب استرس و کم خوابی می گردد، به دلیل اثر زیگارنیک(توضیح مترجم: اثر زیگارنیک را در یک مقاله قبلی توضیح داده بودیم)، که به طور خلاصه بدین معنی است که کارهای ناتمام بر روی مغز شما می چسبند تا زمانی که آنها را به اتمام برسانید. افرادی که کارآیی بسیار بالا دارند، همه کارهای خود را به روی تقویم می آورند، با زمانبندی دقیق، و برحسب تقویم کارهای خود را به پیش می برند.
آنها بر ضد تعویق می جنگند
آن چیزی که در آینده خواهید شد، نمی تواند با اطمینان در زمان حال پیش بینی شود. دلیل این است که ما با زمان ناسازگار هستیم. امروز سبزی و سالاد می خریم چون فکر می کنیم در طول هفته سالاد و سبزی سالم خواهیم خوردو سپس فردا سبزی ها و سالاد های پوسیده را دور می اندازیم. افراد موفق در می یابند که الآن چه می توانند بکنند که در آینده برای آنها کار ساز باشد. پیش بینی کنید که چه کارهایی ممکن است در آینده ممکن است برای شما چالش ساز و مخرب باشد و راه حلی ابداع کنید که آینده خود را تحت خطر قرار ندهید.
شب ها برای شام منزل هستند
کِوین برای اولین بار این را از رئیس اینتِل، اَندی گرُو، شنید" همواره کار بیشتر میشود، بیشتر و بیشتر باید انجام بدهید، همواره کار از آن چیزی که بتوانید انجام دهید، به سراغ شما خواهد آمد". افراد بسیار موفق میدانند که در زندگی به چه چیزی ارزش می نهند. بله، کار ولی چیز دیگری هم وجود دارد که برای آن ارزش قائلند. پاسخ یکسانی وجود ندارد ولی برای خیلی ها، این ارزش های دیگر شامل خانواده؛ ورزش و توجه به دیگران است. افراد بسیار موفق به نحوی آگاهانه 1440 دقیقه ای را که هر روز در اختیار دارند، به کارهای مختلف اختصاص می دهند ( یعنی تمامی این کارها را بر روی تقویم می آورند) و زمانبندی ها را رعایت می کنند.
آنها از نُت بوک استفاده می کنند
ریچارد برَنسون در مناسبت های مختلف تکرار کرده که اگر از نُت بوک استفاده نمی کرد، نمی توانست شرکت معظم ویرجین را بسازد، او می گوید هرجا که میرود، نُت بوک همراه اوست. هر چیزی را یادداشت کنید...".این یک درس چند میلیون دلاری است که هیچ دانشگاه کسب و کاری به شما یاد نمی دهد".افراد بسیار موفق مغز خود را از حفظیات رها می کنند، همه چیز را به روی کاغذ می آورند.
آنها در روز فقط تعداد کمی ایمیل می نویسند
افراد بسیار موفق در طول روز مداوم ایمیل های خود را چک نمی کنند. آنها به هر وایبریشنی و یا صدایی که از موبایل یا لپتاپ می آید، پاسخ نمی دهند. به جای آن ، زمان معینی را برای پاسخ به ایمیل ها در نظر می گیرند و سریع و کارآمد به ایمیل ها پاسخ می دهند. بعضی ها این کار را فقط یک بار در روز انجام می دهند،بعضی دیگر یکبار صبح، یکبار ظهر و یکبار شب.
آنها تا آنجایی که بتوانند از برگذاری نشست ها، اجتناب می کنند
زمانی که کِوین از مارک کیوبِن سوال کرد که توصیه خود را برای افزایش بهره وری بگوید، او به سرعت گفت"هیچگاه نشستی را نپذیرید به غیر از زمان هایی که یک چک دریافت کرده باشید". نشست ها زمان کُش های معروفی هستند. معمولا دیر شروع می شوند، افرادی که حضور پیدا می کنند، مناسب برای آن کار نیستند، مسائل را به حاشیه می کشانند و طولانی هستند. شما هر زمانی که می توانید، باید از نشست ها خارج شوید و تا آنجایی که می توانید، نشست های کمتری برگذار نمایید. اگر خودتان نشستی را برگذار کرده اید، زمان را کوتاه کنید و سریعا به نکته اصلی بپردازید.
آنها تقریبا به همه چیز "نه" می گویند
میلیاردر معروف، وارِن بافِت، یکبار گفت "فرق بین افراد موفق و افراد بسیار موفق این است که افراد بسیار موفق تقریبا به هرچیزی "نه" می گویند. و جِیمز اَلتوخِر، با نوضیحات بیشتری به کِوین این توصیه را داد: "اگر چیزی به صورت واضح بله نیست، بنابراین "نه" است. به یاد داشته باشید، شما فقط 1440 دقیقه در روز دارید. این دقایق را به راحتی از دست ندهید
آنها پیرو قاعده 80/20 هستند
این قاعده ، معروف به "اصل پارِتو"،  می گوید که در بیشتر موارد، 80%  نتایج فقط از 20% فعالیت ها حاصل می شود. افراد بسیار موفق می دانند که چه فعالیت هایی پربارترین نتایج را به ارمغان می آورند. بر روی اینگونه فعالیت ها تمرکز کنید و مابقی را فراموش کنید.
تقریبا همه کارها را محول می کنند
افراد بسیار موفق سوال نمی کنند " چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟". به جای این سوال می پرسند: " این کار چگونه می تواند انجام شود؟". افراد بسیار موفق "من" را تا آنجایی که می شود، حزف می کنند. افراد بسیار موفق مشکلات کنترلی ندارند و خرده مدیریتی نمی کنند. در بیشتر موارد برای آنها، کم و بیش خوب، یعنی کم و  بیش خوب.
آنها چیزها را فقط یکبار لمس می کنند
چند بار شده که یک ایمیل را باز کردید و یا یک فاکتور را دریافت کردید وآنها را کنار گذاشتید و به "بعدا" موکول کردید؟ افراد بسیار موفق سعی می کنند این کارها را "فقط یکبار" انجام دهند. اگر کاری باشد که بیش از پنج یا ده دقیقه وقت نگیرد، - هرچه باشد- همان لحظه آن کار را انجام می دهند. این روش موجب کاهش استرس می شود، چون در گوشه ذهن آنها نمی نشیند، کارآمد تر است، چون نباید بار دیگر آن را بخوانند ودوباره بررسی و ارزیابی نمایند.
آنها هر روز صبح یک روال استوار دارند
تنها باری که کِوین در مصاحبه کردن با بیش از 200 افراد بسیار موفق، تعجب کرد، زمانی بود که تعداد زیادی از آنها می خواستند به او بگویند که صبح ها چکار می کنند. در مورد عادات مختلفی به کِوین گفتند ولی بیشتر آنها هر روز صبح دوش می گرفتند، یک صبحانه سالم می خوردند، ورزش سبک، مدیتِشِن و یا عبادت، خواندن مطالب الهام بخش و یا ورق زدن مجلات
داشتن انرژی از همه چیز مهم تر است
شما به تعداد دقایق خود در روز نمی توانید بیفزایید ولی می توانید انرژی خود را بالا ببرید و بدین ترتیب تمرکز و کارآیی خود را افزایش می دهند. افراد بسیار موفق از وعده های غذایی صرف نظر نمی کنند، از ساعات خواب نمی کاهند، از استراحت های خود به صرف اینکه می خواهند بیشتر و بیشتر داشته باشند؛ نمی گذرند. برعکس، برای آنها غذا یعنی انرژی، خواب یعنی ترمیم و استراحت ها یعنی فرصت هایی برای بدست آوردن انرژی بیشتر برای انجام کار بیشتر.
نتیجه
ممکن است شما کارآفرین نباشید، یا یک قهرمان المپیک، یا یک میلیاردر و یا ممکن است  نخواهید هیچکدام از این ها بشوید ولی راز های چنین افرادی می تواند به شما کمک کند کار بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید و کمتر این احساس را داشته باشید که از کار زیاد خسته شده اید و یا در کار غرق شده اید.

شرکت پرستو بهاران شرق، تهران
منابع انسانی : شناسایی، ارزیابی و معرفی مدیران کادر میانی و ارشد، تکنیک های مختلف و تخصصی مصاحبه، پیاده سازی پروسه های برون سپاری،معرفی متخصصین خارجی، آموزش حضوری و مجازی، سنجش عملکرد سازمانی ،تحقیقات کاربردی
88457893
Parastoo Baharan-e-Shargh Co, Tehran-Iran
Human Resource Management, Case Studies, Reports, Research
برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید
نظری در ارتباط با این مقاله یافت نشد