پست منابع انسانی - پنج چیزی که در مصاحبه شغلی بهیچ وجه نباید گفت
پست منابع انسانی - پنج چیزی که در مصاحبه شغلی بهیچ وجه نباید گفت
0 نظر
1395/10/21

پست منابع انسانی - پنج چیزی که در مصاحبه شغلی بهیچ وجه نباید گفت

نگفتنی ها در مصاحبه شغلی


NF/389
پست منابع انسانی - پنج چیزی که در مصاحبه شغلی بهیچ وجه نباید گفت
جیمز کَن

کارآفرین در پروژه های بزرگ و سرمایه گذار بر روی افرادی که شور وهیجان کاری دارند
در بسیاری از وبلاگ های گذشته ام، توصیه های شخصی خودم را در یک سناریو مصاحبه ای داده ام، سوالاتی که باید بپرسید، پاسخ های درستی که به مصاحبه کننده باید بدهید، طرز رفتاری که از شما در مصاحبه انتظار می رود، راه درست آماده کردن خود برای مصاحبه و نحوه درست ارائه توانایی ها وغیره.
این بار فکر کردم، کاری متفاوت انجام دهم.
امروز میخواهم با شما چیزهایی را به اشتراک بگذارم که اصلا نباید انجام دهید. منظور سوالات اشتباه است. پنج سوال بسیار خطرناک:
فعالیت های شرکت شما دقیقا چیست؟
چیزهایی که من در این ارتباط در مصاحبه ها تجربه کرده ام، اصلا تجربه های مثبت و خوبی نبوده.
به یاد داشته باشید، آمادگی قبلی کلید موفقیت است. اگر می خواهید در یک کسب و کاری نقش آفرین باشید، ولی درک درستی از آن کسب و کار نداشته باشید، ندانید در حال حاضر آن شرکت در چه فازی است، رقبا چه کسانی هستند، هدف آنها دقیقا چیست، چگونه می خواهید مخاطب خود را از توانمندی های خود، متقاعد نمایید؟ برای اینکه دقیقا بتوانید نشان دهید که برای آن شرکت ارزشمند خواهید بود، باید مثال های مشخص بیآوریدو برای این کار باید واقعا اهداف شرکت را بدانید.

عذر می خواهم، می دانم واقعا دیر سر قرار رسیدم
مصاحبه زمانی است که این فرصت را به شما می دهد، وجهه ای اثر گذار از خودتان باقی بگذارید. اگر دیر سر قرار برسید، نخواهید توانست چنین اثر گذاری داشته باشید.
مصاحبه کننده می خواهد بداند این ملاقات چه اهمیتی برای شما دارد و می خواهد که شما این حس را به او انتقال دهید که آماده هستید و می توانید آنها را متقاعد کنید.
شما واقعا فکر می کنید که مصاحبه کننده حاضر است کارجویی را که یک ساعت دیر به قرار می رسد، استخدام نماید؟ اگر کسی با من این کار را بکند، می گویم: برایش اهمیتی ندارد، فکرش جای دیگری است. مضافا اگر در اولین نشست سر وقت نیآیید، این وجهه را انتقال خواهید داد که در مدیریت ضعیف هستید.

عذر می خواهم، باید سریع به این تلفن پاسخ بدهم
این کار اصلا درست نیست.در حین یک مصاحبه، با تلفن صحبت کردن کار بسیار بدی است. اولا، بسیار بی ادبانه است- شما می بایستی تمام توجه خود را به مصاحبه کننده بدهید. ثانیا، این نشان می دهدکه علاقه آن چنانی ندارید، نمی توانید تمرکز کنید و حرفه ای نیستید.

من فقط نیاز به یک کار دارم
هیچ شرکتی دوست ندارد نقش ناجی را بازی کند. زمانی که تقاضای کار خود را ارائه می دهید، باید شور و هیجان و عزم راسخ خود را نشان دهید. البته این که به کاری نیاز دارید، مایه خجالت نیست، داشتن یک کار در زندگی الزامی است. ولی این چیزی نیست که شما در یک مصاحبه کاری مطرح کنید. متقاضیانی که واقعا جویای کار هستند، عطش خود را برای چالشی جدید و توانایی خود را برای انجام کاری ارزشمند، نشان می دهند و موفق می شوند.

نه-سوالی ندارم
معمولا مدیران استخدامی همه نکات را بازگو نمی کنند و از شما انتظار دارند که کنجکاوی نشان دهید. زمانی که از شما سوال می کنند، آیا سوالی دارید، قانون طلایی این است که بگویید: بله
باید آمادگی خود را نشان دهید، مثلا اگر می دانید که شرکت جدیدی را خریداری کرده اند، در مورد آن و اثرات این خرید بر روی کسب و کار شرکت سوال کنید، نظرات خود را بگویید. پیشنهادات خود را برای بهبود ارائه دهید. سوال کنید نیروهای جدیدی استخدام کرده اند؟ آیا برای محصولی اخیر تقدیرنامه یا جایزه ای اخذ کرده اند؟
به کانال تلگرام ما بپیوندید:
https://telegram.me/novinfekr1 
شرکت پرستو بهاران شرق، تهران
منابع انسانی : شناسایی، ارزیابی و معرفی مدیران کادر میانی و ارشد، تکنیک های مختلف و تخصصی مصاحبه، پیاده سازی پروسه های برون سپاری،معرفی متخصصین خارجی، آموزش حضوری و مجازی، سنجش عملکرد سازمانی ،تحقیقات کاربردی
88457893
Parastoo Baharan-e-Shargh Co, Tehran-Iran
Human Resource Management, Case Studies, Reports, Researchبرای ثبت نظر باید وارد سایت شوید
نظری در ارتباط با این مقاله یافت نشد