پست منابع انسانی -پنج شاخص مشترک همه متقاضیان کاری استخدام شده
پست منابع انسانی -پنج شاخص مشترک همه متقاضیان کاری استخدام شده
27 مشاهده
0 نظر
1396/01/01

پست منابع انسانی -پنج شاخص مشترک همه متقاضیان کاری استخدام شده

شاخص های کارمندانی که خواهان زیاد دارند


NF/405
پست منابع انسانی -پنج شاخص مشترک همه متقاضیان کاری استخدام شده
جِنی فاس
ما همه چنین کسانی می شناسیم. آن دوست یا همکار یا یکی از افراد خانواده که به راحتی هر موقع که اراده کند، بدون زحمت آنچنان، یک شغل جدید پیدا می کند. واقعا این چگونه ممکن است؟ این شخص چگونه همیشه موفق می شود؟ (و واقعا درست است که در خفا یک کم از چنین شخصی تنفر داشته باشیم؟)
این درست است که فرمول جادویی برای چنین موفقیت هایی وجود ندارد ولی اینگونه افراد کارهایی را به درستی انجام می دهند که باعث موفقیت آنها در مصاحبه شغلی می شود: پنج روشی را که در صدر قرار دارند، با شما به اشتراک می گذارم:
1.
آنها همیشه با شبکه دوستان و آشنایان خود، در ارتباط هستند
این واقعا دوست داشتنی نیست وقتی آن همکار قدیمی که حدود شش سال است ندیده اید،  باشما تماس می گیرد که او را به رئیسِ رئیس خودتان معرفی کنید؟ بله، چنین چیزی واقعا برای همگی ما خوشایند است. یعنی یک نفر فقط وقتی به شما نیاز دارد، سراغ شما می آید. واقعا مسخره است.
حتی اگر شما بخواهید به او کمک کنید، چون آدم مهربانی هستید، بدانید که بیشتر افراد حتی یک انگشت خود را برای کمک به چنین اشخاصی تکان نمی دهند.
اشخاصی که به راحتی کار جدید پیدا می کنند، چنین رفتاری ندارند، با اشخاص مهم در حرفه خود و خارج از حرفه خود، در تماس هستند و اهمیت آنها را می دانند. می دانند که آنقدر هم سخت نیست که در تماس باشند ( یک سلام، حال و احوال پرسی، لینکدین) و به خوبی می دانند که ارتباطات را نزدیک نگه داشتن، زمانی که فرصت خوبی پیش می آید، واقعا حائز اهمیت است.

2.
آنها مهارت ها و توان های خود را به روز نگه می دارند
وقتی می گوییم به روز نگه داشتن، آن دوستان شما که راحت کار می کنند، به مدیر استخدامات نمی گویند " دیجیتال مارکتیگ یعنی چی؟"، "من وقت نداشتم این قسمت را کار کنم..."
برعکس- حتی اگر از این مهارت در کار فعلی خود استفاده نمی کنند،فعالانه در مورد نیاز های جدید در حرفه خود اطلاعات کسب می کنند. من در تعجبم که با وجود این همه امکانات آنلاین، هنوز مدیرانی داریم که از کارمندان خود انتظار دارند، به آنها آموزش دهند.
باید بدانند که این وظیفه کارمندان آنها نیست، وظیفه خود آنها است. و اگر می خواهید در دسته آنهایی قرار بگیرید که "واقعا خواهان"دارند،باید کاری کنید که همواره به روز باشید.
3.
آنها همیشه کاری می کنند که به راحتی در دسترس باشند
اشخاصی که مرتب "کشف می شوند"، کسانی نیستند که پنهان باشند. به نحوی درایتمند حضوری استراتژیک آنلاین دارند.
به وضوح لینکدین از هر وسیله ای در رابطه با مسائل حرفه ای، دسترسی بیشتری دارد و مدیران استخدامی میتوانند شما را به راحتی پیدا کنند. بنابراین برای خود "یک پروفایل" خوب بسازید و در آن به مشاغلی که تا به حال داشته اید و در آینده در نظر دارید، اشاره نمایید.
به غیر از لیکدین، توییتر، اینستاگرم، کوورا، برای مثال، شبکه های مناسبی هستند.روی آن شبکه یا شبکه هایی تمرکز کنید که به دلایل مختص خود شما، برای شما مناسب تر هستند و آن شبکه هایی که در ارتباط با حرفه شما، مناسب تر است.
4.
آنها همیشه روزمه ای "آماده" دارند.
به خاطر دارید آن روزی را که یک فرصت طلایی سر راه شما آمد و شما رزومه ای آماده نداشتید؟ این دقیقا مشکلی است که برای خیلی ها پیش می آید.
خب در چنین لحظه ای چه اتفاقی می افتد؟ به شما خواهم گفت. شما یک فرصت طلایی را به راحتی از دست می دهید چون هیچ زمانی کمی وقت صرف نکردید که رزومه خود را به روز کنید.
کسانی که شغل های عالی را پیدا می کنند، همیشه آماده هستند. اجازه نمی دهند که فرصتی را از دست بدهند و سریع اقدام می کنند. شما هم چنین شخصی باشید.
5.
آنها به نحوی رفتار نمی کنند که انگار به این شغل علاقه ای ندارند
حتمااین اصطلاح را شنیده اید که "مدیران استخدامی بوی نیاز را می شنوند". این بو کاملا قابل شنیدن است چون وقتی کسی به آن کار احتیاج دارد، کاری می کند که توجه مدیر استخدامی را جلب کند، درست بر عکس آن آدم احمقی که جوری رفتار می کند که "من به شما نیازی ندارم".
متاسفانه در عمل این نحوه رفتاری موثر نیست.
وقتی عصبی شوید، مرتب زنگ بزنید وبپرسید چی شد؟ و تازه دو روز است که رزومه فرستاده اید، این احساس را انتقال می دهید که اعتماد به نفس ندارید- به نظر مدیر استخدامی عجول هستید و نیاز زیاد دارید.درست مثل زمانی که می خواهید با کسی یک ارتباط احساسی برقرار کنید، اگر عجله کنید و زیادی خودتان را مشتاق نشان دهید، کار خراب می شود.
آن دسته از دوستان شما که خواهان زیادی دارند، حتی اگر نیاز به کار داشته باشند، آن نیاز را نشان نمی دهند، تمایل و علاقه خود را به آن کار نمایان می کنند ولی ابراز نیاز نمی کنند. پیگیر نتیجه درخواست کاری خود هستند ولی نه به نحوی که مزاحمتی برای مدیر استخدامی ایجاد نماید.
میدانم، این یک عکس العمل طبیعی نیست وقتی که از جستجوی کاری خسته شده اید و یا عصبی هستید چون پول زیادی ندارید (چون مدتی است بیکار هستید)، ولی اگر می خواهید در دسته آنانی قرار بگیرید که "دنبالشان می روند"، در مصاحبه استخدامی باید به نحوی رفتار کنید که " اگر مناسب با..." به نظر بیآید.
شما باید بدانید که توانایی های زیادی دارید، حتی اگر بعضی مواقع فراموش می کنید. بنابراین رفتاری داشته باشید که توام با فروتنی، توانمندی های خود را نیز نمایان کنید.
نهایتا همیشه ارتباطات خود را حفظ کنید و خواهان زیادی خواهید داشت.
و هیچوقت هم از کمک به آن آدم بی خودی هایی که فقط زمانی که به شما نیاز دارند، سراغ شما می آیند، دریغ نکنید( چون بیشتر اوقات به واقع آدم های بیخودی نیستند).

شرکت پرستو بهاران شرق، تهران
منابع انسانی : مشاوره شغلی، مشاوره به سازمان ها،  شناسایی، ارزیابی و معرفی مدیران کادر میانی و ارشد، تکنیک های مختلف و تخصصی مصاحبه، پیاده سازی پروسه های برون سپاری،معرفی متخصصین خارجی، آموزش حضوری و مجازی، سنجش عملکرد سازمانی ،تحقیقات کاربردی
به کانال تلگرام ما بپیوندید:
@novinfekr1
88457893
 به کانال تلگرام ما بپیوندید:
https://telegram.me/novinfekr1 

Parastoo Baharan-e-Shargh Co, Tehran-Iran
Human Resource Management, Case Studies, Reports, Researchبرای ثبت نظر باید وارد سایت شوید
نظری در ارتباط با این مقاله یافت نشد